O nas

Firma Profil rozpoczęła swoja działalność w  1995 r. jako spółka   cywilna. W 2001 r. została przekształcona w spółkę jawną. Rok 2017 przyniósł kolejne zmiany i w wyniku sukcesji Spółka została przekształcona w spółkę komandytową. Obecna siedziba naszej firmy, hale produkcyjne oraz magazyny znajdują się w Wojkowicach, przy ulicy Fabrycznej 1.

Od początku swojej działalności, firma nastawiona była na produkcję kształtowników zimnogietych do okien PCV, które to, po dzień dzisiejszy stanowią podstawę naszej produkcji.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, w 2005 r., uruchomiliśmy produkcję kształtowników zgrzewanych ocynkowanych o przekroju okrągłym, kwadratowym i prostokątnym. Znajdują one szerokie zastosowanie w przemyśle meblarskim przy produkcji mebli użytkowych i biurowych. Na przestrzeni ostatnich lat, kształtowniki zyskały dużą popularność przy produkcji ogrodzeń systemowych, drzwi i bram przesuwnych. Szeroki zakres przekrojów rur umożliwia zastosowanie ich przy tunelach foliowych, szklarniach, namiotach garażowych i magazynowych.

W swojej bogatej ofercie posiadamy również elementy do bram uchylnych, segmentowych, przesuwnych i ogrodzeń. Nasza oferta została również poszerzona o ceowniki typu "U" i "C", zetowniki, kątowniki i płaskowniki.

Realizujemy najbardziej wymagające zamówienia naszych klientów, po indywidualnym uzgodnieniu warunków realizacji i sprzedaży. Standardowym materiałem, który jest wykorzystywany do produkcji jest blacha ocynkowana ogniowo. Nasze indywidualne podejście do klienta pozwala nam na realizację zamówień również z blachy ocynkowanej elektrolitycznie oraz z powłoką Magnelis - jest to nowa metaliczna powłoka, która dzięki swym wyjątkowym właściwościom i składzie chemicznym jest w stanie zapewnić długotrwałą ochronę powierzchni w najbardziej wymagającym środowisku.
Wysoka jakość stali używana do produkcji pochodzi od producentów takich jak: ArcelorMittal, Wuppermann, ThyssenKrupp, Voestalpine oraz Dunaferr.

Wykonujemy również wzmocnienia, ceowniki, zetowniki, kątowniki i profile zgrzewane na indywidualne zamówienie wg dostarczonej przez klienta dokumentacji technicznej.

Naszym klientom zapewniamy konkurencyjne ceny, szeroki asortyment produktów, dogodne formy płatności, transport do odbiorcy.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!