Aktualności

01.12

FUNDUSZE EUROPEJSKIE REALIZACJA PROJEKTU

Firma „PROFIL” Grzegorz Rauk, Ewa Niepsuj Spółka Jawna realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Zwiększenie konkurencyjności firmy poprzez wdrożenie innowacyjnego procesu wytwarzania krótkich serii niestandardowych elementów metalowych z użyciem innowacyjnego lasera fiber z oprogramowaniem sterującym CNC, akumulatora taśmy, prasy krawędziowej oraz tokarki”.
Projekt polega na wdrożeniu innowacyjnego procesu wytwarzania krótkich serii niestandardowych (o różnych kształtach) elementów metalowych oraz elementów perforowanych, poprzez zakup:
 innowacyjnego w skali świata modelu lasera fiber,
 akumulatora do blachy (taśmy),
 prasy krawędziowej,
 tokarki.
W wyniku realizacji projektu powstanie także innowacja produktowa jaką będzie dotychczas nie produkowany w Polsce kształtownik perforowany o długości powyższej 12 m. Dzięki realizacji projektu firma będzie mogła zwiększyć swoją konkurencyjność poprzez świadczenie usług, które stanowią obecnie niszę na rynku, a są najbardziej opłacalne i pożądane przez odbiorców (wykonywanie krótkich serii produktów o niestandardowych kształtach). Obecnie dla wszystkich firm jest to produkcja czasochłonna i nieopłacalna.

Celem projektu jest:
1. Wzrost konkurencyjności Firmy na rynku krajowym i europejskim poprzez wprowadzenie innowacji procesowej i produktowej,
2. Rozszerzenie oferty przedsiębiorstwa o usługę produkowania krótkich serii elementów metalowych o zróżnicowanych kształtach, często skomplikowanych technologicznie.
3. Rozwój eksportu produktów, które Wnioskodawca będzie wytwarzał dzięki realizacji projektu.
4. Możliwość realizacji zamówień w systemie "just in time" (przygotowanie produktu na umówioną konkretną godzinę) – co jest warunkiem realizacji zamówień m.in. z branży AGD i samochodowej.

Grupami docelowymi będą producenci okien, znaków drogowych, bram, ogrodzeń, branży AGD, meblarskiej i samochodowej.

Całkowita wartość projektu: 2 997 018,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 852 810,00 PLN